DSC_0016Artystyczny, 2012 rok kółka teatralnego, działającego przy wiśnickim MOK został zakończony wystawieniem premiery o podwójnym wydźwięku. Grupa przygotowała adaptację baśni „Brzydkie Kaczatko” H. CH. Andersena, w której po raz pierwszy przez młodych adeptów sztuki teatralnej została użyta forma teatru kukiełkowego. Przygotowany spektakl to swoisty prezent mikołajkowy, który 9 grudnia w Sali Widowiskowej MOK, młodzi aktorzy ofiarowali przybyłej publiczności. Ideą realizacji zajęć teatralnych jest m.in., aby przez zabawę uczyć. I tak wystawiona baśń to nie tylko przekaz artystyczny czy forma rozrywki. „Brzydkie kaczątko” poprzez losy głównego bohatera – młodego łabędzia, uczy nas by nie oceniać innych wyłącznie po wyglądzie zewnętrznym, ubiorze czy bogactwie.
To już czwarty spektakl przygotowany przez tą grupę, która wcześniej wystawiała m.in. takie spektakle jak; „Kopciuszek”, „Legendy Wiśnickie” czy „Kot w Butach”.
Niezwykle miłym akcentem tegoż przedstawienia, były odwiedziny Świętego Mikołaja, który zarówno dla aktorów jak również publiczności przyniósł słodkie prezenty.
Ponadto przed występem można było odwiedzić świąteczny kiermasz i zakupić piękne ozdoby, dekoracje, kartki i wiele innych ciekawych propozycji świątecznych wykonanych przez dzieci z kółka plastycznego i pracowników MOK. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na zakup materiałów plastycznych dla kółka plastycznego.

                                                                                                          A.Z.