DSC_02411Wakacje dobiegają końca. Czas rozpocząć przygotowania do nowego roku szkolnego. Dzieci i młodzież z ośmiu Świetlic Wiejskich w gminie Nowy Wiśnicz z: Wiśnicza Małego, Starego Wiśnicza, Kobyla, Kopalin, Olchawy, Królówki, Połomia Dużego, Muchówki 27 sierpnia 2013r. poczuli przedsmak lekcyjnych powtórek. Uczestniczyli w imprezie edukacyjno – rekreacyjnej „Poszukiwanie Skarbu”. Zespoły z poszczególnych placówek posługując się kartą zabawy musiały dotrzeć do miejsc, w których znajdowały się zadania. Należało je rozwiązać, by zgromadzić jak największą ilość punktów, które wraz z czasem, w jakim wykonane zostały zadania decydowały o zajmowanych przez drużyny lokatach.

Zadania dotyczyły różnych dziedzin: literatury, matematyki, chemii, religii. Wśród miejsc, które odwiedzili podczas zabawy były: szkoły, biblioteka, apteka, zakłady usługowe i handlowe. W szkole podstawowej przy ul. Kościelnej został ukryty symboliczny skarb, który należało odszukać w finale zabawy.

Po podsumowaniu punktów poznaliśmy laureata, którym została reprezentacja Połomia Dużego, drugie miejsce zajęła Świetlica Wiejska z Kobyla a trzecie Świetlica Wiejska z Olchawy. Przy końcu zabawy czekała mała niespodzianka, która u wszystkich wywołała uśmiech na twarzy, bo były to lody ciągle jeszcze „pachnące” wakacjami.