DSC_0121Wakacje każdemu kojarzą się ze słońcem i ciepłą wspaniałą wodą. To również czas, który możemy wykorzystać na wypoczynek, przemyślenia i wspaniałą przygodę. Każdy ma jakieś swoje plany, w których uwzględnia jak miło i przyjemnie można spędzić letnie miesiące. Dla wielu dzieci wakacyjny wypoczynek uatrakcyjniły świetlicowe zajęcia w Wiśniczu Małym i wspólne organizowane zabawy.

W czasie wakacji dzieci mogły uczestniczyć m.in. w zajęciach plastycznych. W ramach zajęć plastycznych odbyły się warsztaty z papieru czerpanego, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem małych i dużych. Dzieci robiły także motylki, malowały na wielkich formatach, a także ozdabiały płytki chodnikowe rysunkami kolorową kredą. Dzieci aktywnie uczestniczyły także w tworzeniu wieńca dożynkowego do kościoła parafialnego.

Dużą część zorganizowanych zajęć przez świetlicę, uczestnicy spędzali na przy świetlicowym boisku, na którym rozgrywano mecze i inne zawody sportowe. Grano w piłkę nożną, babingtona, czy też gry zespołowe m.in. w „Dwa ognie”, „Berek”, mini piłkę ręczną.

W trakcie wakacji na świetlicy dzieci miały dostęp do kina, tego zorganizowanego na świetlicy jak i seansów w sali widowiskowej MOK oraz wyjeżdżały na basen w Leksandrowej. Stali bywalcy wzięli udział w międzyświetlicowym konkursie „Świetlicada” oraz w „Poszukiwaniu skarbów” W ramach zajęć integracyjnych odbyły się m.in. zajęcia kulinarne, spotkanie ze strażakiem, ognisko oraz wspólne śpiewanie w stylu „karaoke”.