DSCN0085a

„Świetlica jest super i magię w sobie ma…

Zawsze jest fajnie i bardzo zabawnie,

razem wśród „gwiazd” spędzamy mile czas,

dla ruchu gramy w ping-ponga i bilarda,

twórczo pracujemy, często tańcujemy…

A talenty rosną jak kwiaty wczesną wiosną…”

 

 Kiedy dni są coraz krótsze, wieczory dłuższe, a chłód zakrada się wielkimi krokami, w naszej, świetlicy w Połomiu Dużym można poczuć wiele ciepła dosłownie i w przenośni.

Dzięki zatroskaniu i pracy Pana Sołtysa w październiku odbył się remont budynku, w którym mieści się świetlica wiejska. Stare, drewniane okna i drzwi zostały wymienione na nowe z PCV, bardziej odporne na warunki klimatyczne naszego regionu a cały obiekt został ocieplony i odnowiony. Teraz my dzieci
i młodzież możemy w bardziej komfortowych warunkach korzystać z tego wspaniałego miejsca spotkań, nauki i zabawy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten trud i jego efekty, bowiem obecnie pracować i uczyć się jest tu bardzo przyjemnie.

Teraz uczestnicy pozalekcyjnych zajęć gry na instrumentach muzycznych – gitary klasycznej, organ a także fletu, jeżeli zacierają rączki to nie z zimna,
ale z radości odnoszonych postępów. Odbywają się u nas także inne zajęcia muzyczne, na których m.in. gramy na instrumentach perkusyjnych, śpiewamy w grupie oraz solo. Na zajęciach plastycznych wykonujemy ciekawe prace, które wezmą udział w konkursie świątecznym Plastyki Bożonarodzeniowej. Świetlica także stała się miejscem oferującym pomoc w nauce poprzez dodatkowe zajęcia korekcyjno – kompensacyjne.

Za nami już zabawa Andrzejkowa, na której nie brakło tańców, konkursów,
a także wróżb, śpiewu i wspólnie wykonanego poczęstunku, bowiem każdy z nas przyniósł coś smakowitego i dzielił się z koleżeństwem.

Najbliższe świetlicowe plany to Mikołajki, jasełka i wspólne kolędowanie,
do którego przygotowujemy się już od dłuższego czasu. Nasza świetlica dzięki Pani Świetlicowej i Pana Sołtysa jest jak drugi dom i magię w sobie ma.

 

Do udziału w zajęciach świetlicowych serdecznie zapraszamy – dzieci
i młodzież z Połomia Dużego.