1459929_568668333203609_384599007_n

 Grupa taneczna „Funky Dance” działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury
w Nowym Wiśniczu może pochwalić się już wieloma sukcesami – spektakle, czołowe miejsca w konkursach oraz liczne pokazy. Tym razem udało im się wystąpić na wielkiej scenie teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie – jednego z największych teatrów w Małopolsce.

Opiekun grupy, jednocześnie pedagog oraz instruktor tańca – Paulina Czachor zaangażowała dwudziesto osobową grupę dzieci do spektaklu „Tenorek
w krainie bajek” realizowanego przez firmę „Creoart” z Krakowa. Spektakl pt.” Tenorek w Krainie Bajek” w  reżyserii Dagmary Marecik to niezwykłe widowisko muzyczno-multimedialne, które zabiera w podróż dookoła świata bohaterów z najpiękniejszymi bajkami tj.: „Bolek i Lolek”, „Porwanie Baltazara Gąbki”, „Szpieg z Krainy Deszczowców”, „Zaczarowany Ołówek”, „Reksio”, „Miś Uszatek”, „Paruszek i Przyjaciele”, „Przeboje Pana Tenorka”.

Gwiazdą spektaklu jest Jacek Wójcicki – artysta estradowy, interpretator piosenek, znany dzieciom jako przebojowy „Pan Tenorek”. Jackowi Wójcickiemu towarzyszy teatralna osobowość – Lech Walicki z teatru Groteska, który przedstawi ciekawostki dotyczące bohaterów polskiej animacji.

3 grudnia 2013r. odbyła się próba generalna w szkole muzycznej im.
M Karłowicza w Krakowie. Dzieciaki z Nowego Wiśnicza zostały miło przyjęte przez gospodarzy. Bezpośredni kontakt z artystami dodał naszym tancerzom pewności siebie oraz zmotywował do dalszej pracy. 8 grudnia 2013 o godz. 15.30 zapraszamy do teatru im. Juliusza Słowackiego na premierę spektaklu. Grupa „Funky Dance” zaprezentuje cztery choreografie do znanych piosenek
z bajek, granych przez Orkiestrę Kameralną pod dyrekcją Tomasza Chmiela.