dsc_0071

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. W naszych domach zagoszczą choinki a w przedświątecznej krzątaninie zapewne udało się wygospodarować trochę czasu na przygotowanie ozdób, które je upiększą. Wśród całej gamy kolorowych, błyszczących cudeniek pewnie nie zabraknie gwiazd wykonanych z papieru, bibułki, makaronu czy słomy. Gwiazdy były również tematem XIV Gminnego Konkursu Bożonarodzeniowej Plastyki Obrzędowej ogłoszonym przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu. Prace do konkursu przedstawiło dwanaście placówek. Powołane do oceny konkursu jury w składzie: Halina Dudzic, Agata Załupska i Bernadetta Błoniarz oceniło prace indywidualne i aranżacje prac przygotowanych do konkursu na stoiskach poszczególnych placówek. W kategorii za stoisko I miejsce przyznano dla Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, II dla Świetlicy Wiejskiej w Kobylu. Dwa równorzędne III miejsca otrzymały; Zespół Szkół w Królówce i Przedszkole Samorządowe w Nowym Wiśniczu. Wyróżniono również Świetlicę Wiejską w Kopalinach.

W pracach indywidualnych była wyjątkowo duża ilość gwiazd kolędniczych, za które przyznano nagrody równorzędne dla: Piotra Ochla, Piotra Brzegowego, Bartłomieja Wołowczyka, Dominika Sieji, Pawła Kosturkiewicza, Zuzanny Gołdas, Aleksandry Marszałek, Sebastiana Marszałek, Filipa Wołowczyka, Edyty Mochel i Wiktorii Gacek z Zespołu Szkół w Królówce, Doroty Mastalerz nauczyciela w Publicznej Szkole Podstawowej w Chronowie oraz dla Świetlicy Wiejskiej w Muchówce. Nagrodzono również dwóch najmłodszych wykonawców gwiazd kolędniczych: Mateusza Kamieńskiego i Patryka Jędrzejka z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu.

Do konkursu przedstawiono bardzo piękne gwiazdy wykonane ze słomy, bibułki, papieru, oklejane ziarnami.
Za ten rodzaj gwiazd nagrody równorzędne otrzymali: Patrycja Cholewa w Zespołu Szkół w Kobylu, Kinga Zarabska, Alicja Włodzimirow, Kasia Klich, Natalia Panna, Klasa „0a”, Antoni Kosteczki, Igor Ćwik, Gabriela Rudek, Marcel Paciorek z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu. Ważne miejsce w tradycji zajmowały „światy”
oraz gwiazdy wykonane z opłatków, które również zostały przedstawione do konkursu. Nagrody za nie otrzymały: Angelika Gos, Aniela Oświęcimka oraz Przedszkole Samorządowe w Starym Wiśniczu.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu wygranych w kolejnych konkursach.

Wszystkie prace oglądać można w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu na wystawie pokonkursowej 22 grudnia 2013r. w godz 14.00 – 17.00, 27 grudnia 2013 w godz. 10.00 – 14.00 oraz od 07 do 10 stycznia 2014 r w godz.10.00 – 13.00