DSC_0177

W ramach feryjnego wypoczynku dla dzieci z Gminy Nowy Wiśnicz odbyła się już kolejna, V edycja Międzyświetlicowego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Nowego Wiśnicza. W sobotni poranek, 8 lutego do świetlicy wiejskiej w Muchówce przybyła ponad 100 osobowa grupa dzieci i młodzieży. Turniej rozegrano w trzech kategoriach wiekowych – szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Mecze w systemie pucharowym (dwójkowym) były rozgrywane jednocześnie na trzech stołach. Program turnieju został urozmaicony o występy Dziewczęcego Zespołu Tanecznego „SEPTEMBER” działającego przy świetlicy w Muchówce, który na tą okazję przygotował układy choreograficzne. Podczas rozgrywek, uczestnicy mogli również wzmocnić się poczęstunkami i napojami regenerującymi. Po raz kolejny turniej stał się okazją do czynnego, grupowego wypoczynku tworząc miłą, sportową rywalizacją według zasad fair play.

Po rozegraniu wszystkich meczy w poszczególnych kategoriach następujące miejsca zajęli:

Kategoria szkół podstawowych:

I miejsce – Damian Cabała ze Starego Wiśnicza,

II miejsce – Jakub Pytka z Kobyla

III miejsce – Jakub Fortuna z Połomia Dużego

Kategoria szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Michał Mochel z Królówki

II miejsce – Karol Stary z Muchówki

III miejsce – Marcin Stary z Muchówki

Kategoria szkół średnich:

I miejsce – Konrad Kupiec z Muchówki,

II miejsce – Karol Brzegowy z Muchówki,

III miejsce – Jarosław Kukla  z Muchówki

Laureaci turnieju otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.

Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Nowego Wiśnicza, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wisniczu, Radnego Rady Miejskiej z Muchówki Pana Władysława Starego oraz Firmę Igloo ze Starego Wiśnicza.

Turniej został zorganizowany przez Świetlicę Wiejską w Muchówce oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu.

Organizatorzy serdecznie dziękują Kazimierzowi Stary, Ryszardowi Gaworczyk, Tadeuszowi Duś za pomoc w przeprowadzeniu turnieju – sędziowaniu rozgrywek.

Lucyna Mochel