plakat pszczoły 2 jpg

„Pszczoły naszym skarbem” to projekt realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu nagrodzony w konkursie grantowym. Niesienie pomocy ważnym w ekosystemie owadom, jakim są pszczoły jest ważnym zagadnieniem dla organizatorów konkursu organizowanego w ramach programu „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” realizowanym od czterech lat przez Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A., a od trzech lat w partnerstwie z Fundacją Nasza Ziemia.

Wszystkie dziesięć oddziałów Akademii Przyjaciół Pszczół działających w ramach projektu realizują kolejne etapy programu. W miesiącu maju odbyły się warsztaty dla instruktorów prowadzących zajęcia w czterech tematach. Poznali budowę i zasady życia pszczołowatych, rolę pszczół w ekosystemie, znaczenie pszczół w kulturze oraz zaznajomili się z nowymi technikami plastycznymi, które zostaną wykorzystane w działaniach artystycznych.

Młodzi studenci Akademii pomnażają wiedzę o roślinności w regionie przyjaznej pszczołom. Wyruszając w teren gromadzą charakterystyczne eksponaty, by przygotować zielniki.

Studenci niezwykle twórczo działają przy zakładaniu klombów i rabat kwiatowych przy swoich placówkach.

Dalej trwają zajęcia edukacyjne, zwiększające wiedzę o życiu pszczołowatych i działaniach jakie należy podejmować by zmniejszyć zagrożenia czyhające na te owady. Zasób wiadomości zdobyty na zajęciach będą konfrontować na turnieju „Świetlicada” zaplanowanym w Światowy Dzień Pszczół – 8 sierpnia 2014r.

 Szkolenie w OER, malarstwo na szkle:

Akademia Przyjaciół Pszczół Nowy Wiśnicz:

Akademia Przyjaciół Pszczół w Świetlicy Wiejskiej w Muchówce:

Akademia Przyjaciół Pszczół w Świetlicy Wiejskiej w Połomiu Dużym:

Akademia Przyjaciół Pszczół w Świetlicy Wiejskiej w Królówce:

Akademia Przyjaciół Pszczół w Świetlicy Wiejskiej w Starym Wiśniczu:

Akademia Przyjaciół Pszczół w Świetlicy Wiejskiej w Wiśniczu Małym:

Akademia Przyjaciół Pszczół w Świetlicy Wiejskiej w Kobylu:

Akademia Przyjaciół Pszczół w Świetlicy Wiejskiej w Kopalinach:

Akademia Przyjaciół Pszczół w Świetlicy Wiejskiej w Olchawie:

Akademia Przyjaciół Pszczół w Świetlicy Wiejskiej w Leksandrowa: