DSC_0118

14 maja 2014r. o godz. 14.00 w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu odbyła się konferencja prasowa. Celem jej było zwrócenie uwagi, jak ważna rolę w ekosystemie pełnią pszczołowate oraz poinformowanie o sukcesie jakim jest nagroda dla Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu w konkursie grantowym „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” realizowanym przez Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica”  w partnerstwie z Fundacją  Nasza Ziemia, która zostanie przeznaczona na pomoc tym owadom.

Na początku spotkania dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu Leszek Marszałek przywitał przybyłych na  spotkanie gości Burmistrza Nowego Wiśnicza Pana Stanisława Gaworczyka, Zastępcę Burmistrza Panią Renatę Kierepka, pszczelarza i Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa Pana Bogusława Tobiasza. W spotkaniu uczestniczyli również wszyscy realizatorzy projektu – instruktorzy pracujący w Świetlicach Wiejskich  i Miejskim Ośrodku Kultury oraz przedstawiciele zaproszonych mediów.

Na początku przedstawione zostały założenia projektu zgłoszonego do konkursu, w którym główny nacisk został położony na szeroko zakrojoną akcję edukacyjną połączoną wymiernymi działaniami pomocy pszcołowatym, poczynając od najmłodszych pokoleń.  Wagę tych prac podkreślił  miłośnik pszczół Pan Bogusław Tobiasz. Swoją refleksją na temat pszczół podzielił się również  z zebranymi Burmistrz Nowego Wiśnicza, który wielokrotnie w czasie pełnienia swej funkcji współpracował z zrzeszonymi w związku pszczelarzami. 

 Na tym bardzo miłym spotkaniu  nastąpiło symboliczne przekazanie vouchera przez Burmistrza i Zastępcę Burmistrza  Nowego Wiśnicza na ręce dyrektora MOK oraz pamiątkowe zdjęcia  .