DSC_0424 

21 czerwca, na zamku w Nowym Wiśniczu odbył się koncert 10 chórów działających w ogólnopolskim programie „Śpiewająca Polska”. Wśród zespołów, które przyjechały z całej Małopolski znalazł się również chór „Królewskie Słowiki” z Zespołu Szkół w Królówce pod dyr. Katarzyny Adamczyk, który uczestniczy w projekcie od 2006 r.

Tradycyjnie koncert rozpoczęły wszystkie chóry wspólnym wykonaniem Hymnu Śpiewającej Polski. Następnie każdy zespół prezentował dowolne trzy utwory. Można było usłyszeć utwory Stanisława Moniuszki, melodie ludowe oraz religijne, opracowania z repertuaru pop. Nie zabrakło utworów nawiązujących do osoby św. Jana Pawła II.

Na zakończenie w Sali Rycerskiej wiśnickiego Zamku rozbrzmiał piękny, współczesny utwór Norberta Blachy do słów Mirosława Hanusiewicza „Modlitwa o pokój”. Utwór ten dedykowany był Ojcu Św. Janowi Pawłowi II. Jak słusznie podkreśliła koordynator projektu – Ksenia Miśkiewicz – w dzisiejszych, niespokojnych czasach utwór ten jest bardzo aktualny.

Dzieci i młodzież śpiewająca w chórze nabywa wrażliwości na piękno muzyki, uczy się współdziałania w grupie i szacunku do drugiego człowieka i do sztuki. Uczestniczenie w próbach, koncertach i konkursach jest dobrą alternatywą do aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu. Takie muzyczne spotkanie w gronie ponad 300 osób pięknie śpiewających nastawia pozytywnie do świata i dodaje energii do działania – podkreślają chórzyści.

Dyrygenci wszystkich chórów na czele z koordynatorem regionalnym dziękują Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za sprawna organizację tego ogromnego przedsięwzięcia a Muzeum Ziemi Wiśnickiej za gościnę w zamkowych murach.