Obraz 442

W dniu 22 sierpnia 2014r. w Świetlicy Wiejskiej w Olchawie dzieci uczestniczące w zajęciach zaprosili swoich rodziców by zaprezentować owoc swoich prac. Od miesiąca marca uczestniczyli w projekcie „Pszczoły naszym skarbem” realizowanych we wszystkich Świetlicach Wiejskich i Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Wiśniczu a nagrodzonego w konkursie grantowym „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” 2014r. Organizatorem Konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Grant ufundowała Firma Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica „S.A.

Spotkanie było okazją by pokazać zakres prac zrealizowanych w Akademii Przyjaciół Pszczół w Olchawie. Wśród nich wykonano rabatę kwiatową przy świetlicy, systematycznie pogłębiano wiedzę na temat pszczołowatych, zebrano rośliny przyjazne pszczołom, z których powstał zielnik, zbierano postulaty dotyczące ochrony pszczół i wykonano plakaty podkreślające potrzebę dbania o te niezwykle cenne owady. Na spotkaniu wszystkim gościom zaprezentowano artystyczną interpretację życia pszczół z „tańcem pszczół” i teatralną inscenizacją . Dzieci wraz z instruktorem pracującym w oddziale Akademii panią Renatą Barnaś, która czuwała nad całością przygotowały poczęstunek z produktów, które posiadamy dzięki pszczołom.

Otwarta została również wystawa prac artystycznych, wykonanych na zajęciach w Akademii interpretującą temat główny – życie pszczół, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Przybyli goście byli pod wrażeniem działań wykonanych w Akademii co wyrazili w podziękowaniach dla instruktora i dzieci.