dsc_0871

18 grudnia 2016 roku po raz kolejny miał miejsce Wiśnicki Jarmark Bożonarodzeniowy. W klimat zbliżających się świąt wprowadziła wszystkich Strażacka Orkiestra Dęta ze Starego Wiśnicza, swoimi interpretacjami kolęd i pastorałek. Następnie na scenie s woje umiejętności aktorskie oraz wokalne zaprezentowali: Kółko teatralne działające przy MOK, Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Muchówki, Kapela „Królewianie” z dziecięcym zespołem „Albinki” z Królówki, chór „Królewskie Słowiki” z Królówki, uczniowie Szkoły Podstawowej w Muchówce, Zespołu Szkół w Kobylu, Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu, Szkoły Podstawowej w Chronowie, Dzieci oraz ich Rodzice i Nauczyciele z Przedszkola Samorządowego w Nowym Wiśniczu, uczniowie Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, zespół „Funky dance” działający przy MOK oraz zespół „Nieaktualni”.

Na kilkunastu stoiskach można było nabyć: ręcznie robione bombki, ozdoby choinkowe, stroiki, ciasta, karpie, choinki.

Podczas Jarmarku została przeprowadzona licytacja ręcznie zdobionych bombek choinkowych, z której  został przeznaczony na leczenie Agnieszki Wietrzak oraz Sary Nizioł. Podczas jarmarku Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni prowadziło również zbiórkę charytatywną na rzecz Agnieszki i Sary, dzięki hojności darczyńców udało się zebrać 3 902,20 zł.

Nie zabrakło także  Świętego Mikołaja, który dla każdego miał słodki upominek, a wraz z dziećmi odbywał przejażdżki bryczką wokół rynku. Wręczono także nagrody i otwarto wystawę szopek, które brały udział w XVII edycji Gminnego Konkursu Plastyki Obrzędowej Świąt Bożego Narodzenia organizowanego przez MOK. Natomiast w siedzibie Klubu Seniora panie prowadziły warsztaty artystyczne, podczas których udało się zrobić prawie 17 – metrowy łańcuch.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs dla osób, które zakupiły nowy numer Wiadomości Wiśnickich i wypełniły kupon konkursowy. Spośród nich rozlosowano ufundowane przez sponsorów cenne nagrody między innymi ekspres do kawy, bony towarowe, sprzęt sportowy.