Lista Laureatów XVI Festiwalu „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki”

5 listopada 2018 r. w Sali Widowiskowej MOK odbyły się przesłuchania konkursowe. Komisja Artystyczna w składzie Paulina Bisztyga – wokalistka, redaktor muzyczny Radia Kraków; Joanna Walczak – teoretyk muzyki, nauczyciel teorii w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni; Marcin Korbut – wokalista, instrumentalista, nauczyciel, muzyk, po wysłuchaniu wszystkich wykonawców postanowiła przyznać miejsca premiowane udziałem w Koncercie Laureatów XVI edycji Festiwalu „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki”, który odbędzie się w dniu 11 listopada 2018r.

Do koncertu Laureatów zostali nominowani (wykonawcy zostali wymienieni według kolejność alfabetycznej):

Soliści

  • Burton Emilia
  • Dydziak Marta
  • Dziedzic Martyna
  • Dziedzic Zuzanna
  • Filipek Emilia
  • Patrycja Kotarba
  • Kołatek Julia
  • Kula Hanna
  • Sitko Julianna
  • Ślipek Oliwia
  • Wielgus Natalia
  • Wincenciak Julia
  • Zagórska Anna

Zespoły

  • Zespół CANTABILE
  • Chór męski z Zalasowej
  • Love Music
  • Mali Lipniczanie
  • Panda
  • Ujanowice

Przyznane miejsca, nagrody i wyróżnienia zostaną podane do publicznej wiadomości podczas Koncertu Laureatów w dniu 11 listopada 2018 r., który odbędzie się w sali Rycerskiej Wiśnickiego Zamku.

Jurorzy przesłuchań konkursowych podkreślają wysoki poziom artystyczny uczestników konkursu oraz niezwykły wkład pracy opiekunów i instruktorów w przygotowanie wykonawców.

Zapraszając na koncert Laureatów, organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, ich opiekunom i instruktorom za propagowanie wartości patriotycznych, popularyzowanie i odkrywanie historii małej i dużej Ojczyzny, pochylenie się nad genezą powstania utworów, wzmacnianie tożsamości kulturowych i więzi rodzinnych oraz za tą wielką radość, którą ofiarowali swoim śpiewem i muzyką.

 

 

Plan przesłuchań konkursowych – XVI edycja Festiwalu „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki” – zmiana godzin!

Planowane godziny przesłuchań konkursowych Festiwalu „Z Pieśnią Patriotyczną i Żołnierską przez wieki”, Nowy Wiśnicz dnia 5 listopada 2018 r. w Sali Widowiskowej MOK, Rynek 38. Nowe godziny!!!!

Lista uczestników Festiwalu „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki”

 

L.p. Imię i nazwisko Planowana godzina przesłuchań Utwory Placówka delegująca
1. Sebastian Miśkowicz 10,00 – O mój rozmarynie Szkoła Podstawowa w Zbydniowie
2. Aleksandra Stawarz 10,05 – Rozkwitały pąki białych róż

Publiczna Szkoła Podstawowa w Łąkcie Dolnej
3. Julia Wincenciak 10,10 -Orzeł biały

– Kolęda warszawska 1939

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu
4. Amelia Kącka 10,15 – Tu wszędzie jest moja ojczyzna

– W listopadzie

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce
5. Julia Iwańska 10,20 – W listopadzie

– Jedenasty listopada

Szkoła Podstawowa Nr 18 Nowy Sącz
6 Katarzyna Dudzic 10,25 – Ojczyzna

– Jedenasty listopada

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce
7. Oliwia Ślipek 10,30 – Matko Boska Częstochowska

– Piosenka o Wojtku

Pałac Młodzieży Nowy Sącz
8. Zespół Wokalny 10,35 – Widzenie

– Mury

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce
9. Emilia Filipek 10,40 – Miejcie nadzieję

– Miasto 44

Bochnia
10. Karolina Sekuła 10,45 – Dosyć już wojenki Pani

– zanim padnie strzał

Pałąc Młodzieży Nowy Sącz
11. Emilia Biros 10,50 – Miejcie nadzieję

-Dziś do Ciebie przyjść nie mogę

Szkoła Podstawowa w Lubniu
12. Zespół CANTABILE – Edyta Dobroszek, Wioletta Smajdor, Mateusz Zwolenik 10,55 – Piosenka o nadziei

– Niepodległa niepokorna

Pałac Młodzieży Nowy Sącz
13. Emilia Burtan 11,00 – A jeśli nie wrócę przed świtem

– Noc

Szkoła Podstawowa w Lubniu
14. Zespół „Z Lubnia” 11,05 – Przysięga

-„Żołnierze wyklęci”

Szkoła Podstawowa z Lubnia
15. Zuzanna Jastrzębska 11,10 – Dziewczyna z granatem

– Jesteśmy stąd

16. Anastazja Maćkowska 11,15 – Powrócisz tu

– Uwierz Polsko

ZSG Gawłów
17. Klaudia Grygierczyk 11,20 – Taki kraj

– Miejcie nadzieję

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kętach
18. Anna Waśniowska 11,25 – Dziś idę walczyć mamo

– Dziewczyna z granatem

ZSG Gawłów
19. Zespół Wokalny z Ujanowic 11,30 – Dziś idę walczyć mamo

-Maki (Ej dziewczyno, ej niebogo)

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ujanowicach
20. Patrycja Wykrent 11,35 – A jeśli nie wrócę

– Chłopcy silni jak stal

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kętach
21. Zespół Wokalny z Krosnej 11,40 – Pierwsza Brygada

– Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej

Szkoła Podstawowa w Krosnej
22. CZARNY BEZ 11,50 – Rozkwitały pąki białych róż

– Taki kraj

Gawłów
23. Julianna Sitko 12,00 Mała Dziewczynka z AK

Modlitwa Armii Krajowej

Szkoła Muzyczna Sobolów
24. PANDA 12,05 – „Chorał”

– „Pieśń konfederatów Barskich”

Szkoła Podstawowa w Joninach
25. Anna Zagórska 12,15 Kolęda Warszawska

Panie Generale

Szkoła Muzyczna Sobolów
26. Kamil Dudziak 12,20 – Idą leśni

– deszcz jesienny

Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu
27. Duet Rozalia Pradel i Piotr Dobranowski 12,25 Niepodległa, Niepokorna

Piosenka Małego Patrioty

Publiczna Szkoła Podstawowa w Okulicach
28. Zuzanna Dziedzic 12,35 – Dziewczyna z granatem

– Taki kraj

Szkoła Podstawowa

W Nowym Wiśniczu

29. Zespół z II LO w Bochni 12,30 – „O mój rozmarynie”

– Białe róże

30. Martyna Dziedzic 12,40 – Orszaki dworaki

– Uwierz Polsko

Szkoła Podstawowa W Nowym Wiśniczu
PRZERWA
31. Gabriela Kula 13,30 – Panie generale

– Walczyk

II LO w Chrzanowie
32. Adrian Golemiec 13,35 – Pałacyk Michla

-Biała róża

Szkoła Podstawowa w Kobylu
33. Hanna Kula 13,40 Matka Boska Częstochowska

Wyruszali chłopcy

Szkoła Podstawowa Nr 5 w Chrzanowie
34. Natalia Wielgus 13,45 – Biały krzyż

– Dziewczyna z granatem w ręce

Szkoła Podstawowa w Królówce
35. Oliwia Czesak 13,50 – Uwierz Polsko

– Tu wszędzie jest moja ojczyzna

Szkoła Podstawowa w Kobylu
36. Martyna Tobiasz 13,55 – Jest takie miejsce

– Rozkwitają pąki białych róż

Szkoła Podstawowa w Starym Wiśniczu
37. Zespół ze Szkoły Podstawowej w Kobylu 14,00 – Miejcie nadzieję

– My pierwsza brygada

Szkoła Podstawowa

w Kobylu

38. Joanna Wołek 14,05 – Miejcie nadzieję

– Biały krzyż

Szkoła Podstawowa w Królówce
39. Chór LOVE MUSIC 14,10 – Modlitwa

– Legiony

Szkoła Podstawowa Stary Wiśnicz
40. Faustyna Gołdas 14,20 – Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos Szkoła Podstawowa w Królówce
41. Justyna Tota 14,25 – Matko o Twarzy jak Polska ziemia czarnej

– Jest takie miejsce

Szkoła Podstawowa w Starym Wiśniczu
42. Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej w Królówce 14,30 – Rozkwitają pąki białych róż

– Jest Takie miejsce

Szkoła Podstawowa w Królówce
43. Julia Skupień 14,40 – Orzeł Biały

– Wolność

Szkoła Podstawowa w Skomielnej Białej
44. Milena Zelek 14,45 – Tu wszędzie jest moja ojczyzna

– Rota

Świetlica Wiejska w Gnojniku
45. Julia Mleczko 14,50 – Dziewczyna z granatem

– O mój rozmarynie

Dębińskie Centrum Kultury
46. Aniela Oświęcimka 14,55 – Powrócisz tu

– O Matko o twarz czarnej

MOK Nowy Wiśnicz
48. Maria Skirło 15,00 – Wolność

– Powrócisz tu

Centrum Kultury Gnojnik
49. Anna Wolak 15,05 – Dziś idę walczyć mamo

-Ojczyzno ma

Świetlica Wiejska w Gnojniku
50. Zuzanna Kania 15,10 – Kolęda Warszawska

– Piechota

Dębińskie Centrum Kultury w Jastewii
51. Michał Gnela 15,15 – Emilia Plater

– Rogatywko ty rogata

Centrum Kultury W Gnojniku
52. Kinga Świerczek 15,20 – epodległość Jedenasty listopada

– Deszcz jesienny deszcz

Centrum Kultury Gnojnik
53. Kamila Roczniak 15,25 – Biały krzyż

– Taki kraj

Dębińskie Centrum Kultury w Jastewii
54. Justyna Styczeń 15,30 – Ballada wrześniowa

– Ojczyzna

I Liceum Ogólnokształcące w Bochni
55. Natalia Sumara 15,40 – Mury

-Póki Polska żyje w nas

Dębińskie Centrum Kultury w Jastewii
56. Martyna Dymura 15,45 – Tango na głos orkiestrę i jeszcze jeden głos

– Cisza, modlitwa Katyńska

I Liceum Ogólnokształcące
57. Klaudia Olipra 15,50 – Oni Cię widzieli

– Modlitwa

Biblioteka Publiczna w Mikluszowicach
58. Chór Męski z ZALASOWEJ 15,55 – Idą Leśni

– Rogatywka

Gmina Ryglice
59. Mariola Czuper 16,05 – Walczyk

– Kolęda Warszawska

60. Zespół regionalny „Mali Lipniczanie” 16,10 – Leguny w niebie

– Wojenko, wojenko

Centrum Kultury w Korzennej
61. Ewa Turek 16,20 – Piosenka o Wojtku

– Poszłabym do wojska

Centrum Kultury w Gnojniku
62. Anna Kamyczek 16,25 Miasto

Dziś idę walczyć mamo

63. Natalia Sikora 16,30 – Miasto 44

– Był taki ktoś

Centrum Kultury w Gnojniku
64. Anna Cichostępska 16,35 – Niepodległa, niepokorna

Ojczyzno ma

Świetlica Wiejska w Gnojniku
65. Nina Kotarba 16,40 – Powrócisz tu

– Niepodległa, niepokorna

Szkoła Podstawowa oddział gimnazjalny w Rytrze
66. Karolina Drzazga 16,45 – Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos

Taki kraj

Ognisko muzyczne w Bochni
67. Patrycja Kotarba 16,50 – Walczyk Lilu

– Taki kraj

Zespół Szkół – Technikum nr 6 w Nowym Sączu
68. Olga Burda 16,55 – Flaga

– Dziś do Ciebie przyjść nie mogę

Sekcja wokalna Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Dobczycach
69. Gabriela Murzyn 17,00 – W listopadzie

-Dziś idę walczyć mamo

Sekcja wokalna Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Dobczycach
70. Marta Dydziak 17,05 – Ojczyzna moja

– Rozkwitały Pąki białych róż

Studio piosenki YOUNG STARS w Rabie Wyżnej
71. Julia Kołatek 17,10 – Gdzie są kwiaty z tamtych lat

– Dziś idę walczyć mamo

Studio piosenki YOUNG STARS w Rabie Wyżnej
72. BUD BAND 17,15 – Rozkwitały Pąki białych róż

– Miejcie nadzieję

Zespół Szkół Nr 2 w Bochni ul. Stasiaka 1