Warsztaty Bożonarodzeniowe w OER


Szanowni Państwo,
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu organizuje warsztaty dla nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych
i gimnazjalnych, terapeutów zajęciowych oraz instruktorów placówek kultury
pn. Od Adwentu do Świąt Bożego Narodzenia. Warsztaty odbędą się w czterech terminach do wyboru 12,13,14 lub 15 listopada 2018 r. od godz. 14.00 w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu.
O wybranym przez Państwa terminie należy poinformować organizatorów na karcie zgłoszenia.
Program warsztatów:
– Wprowadzenie do tematu Od Adwentu do Świąt Bożego Narodzenia –obrzędy, zwyczaje, tradycje, wierzenia z przedstawionego okresu.
Część praktyczna:
– Lampiony adwentowe;
– Kalendarz adwentowy;
– Anioły Bożego Narodzenia z materiałów naturalnych;
– Tradycyjne ozdoby choinkowe;
– Szopka Bożonarodzeniowa
– Papieroplastyka w tematyce bożonarodzeniowej;
– Szerokie zastosowanie masy papierowej w dekoracjach świątecznych;
– Fluid maskujący wykorzystany w kartkach świątecznych;
– Styropian- ryt w pracach plastycznych.
Warsztaty zostaną zakończone wręczeniem certyfikatów.
Zgłoszenia przyjmujemy do 26 października 2018 r. – termin ostateczny (ze względu na zabezpieczenie materiałów szkoleniowych). Akredytacja za udział
w warsztatach wynosi 40,-zł od osoby, co stanowi pokrycie materiałów szkoleniowych oraz poczęstunek. Do pisma została załączona karta zgłoszenia, którą należy wypełnić
i przesłać na adres Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu.
O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń (ilość miejsc ograniczona). W razie rezygnacji z zarezerwowanego terminu, prosimy o niezwłoczne powiadomienie organizatora.

Informację o warsztatach udziela Pani Bernadetta Błoniarz, tel. 146128704.
Materiały dotyczące warsztatów zostały umieszczone na stronie internetowej www.mok.nw.com.pl

Download (DOCX, 15KB)

Dzień Dziecka w Starym Wiśniczu

W Starym Wiśniczu przy remizie OSP 2 czerwca 2018 r. świętowaliśmy Dzień Dziecka. Na zaproszenie Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Ośrodka Edukacji Regionalnej odpowiedziała duża grupa nie tylko tych najmłodszych, byli również i nieco starsi. Każdy z nas nawet w wieku dojrzałym ma namiastkę dziecka z potrzebą zabawy i mile spędzonego czasu z innymi. Dla zapewnienia tych oczekiwań przygotowano wiele atrakcji. Można było korzystać z gier rekreacyjno – sportowych, konkursów, turniejów zespołowych o tematyce strażackiej. Dużą atrakcją były „ dmuchańce” i gry zręcznościowe. Chętnym do zabawy nawet nie przeszkodził niewielki deszcz. Dla zregenerowania sił do dalszej zabawy czekały przygotowane przez druhów na grillu posiłki oraz pieczona na bieżąco pizza. Dla ochłody były lody i napoje. Każdy z imprezy wracał radosny, z nagrodami, które mógł wygrać dzięki hojności wielu sponsorów i darczyńców w tym ze środków profilaktyki przeciwalkoholowej. Można powiedzieć, że w tym dniu w Starym Wiśniczu królowały: radość, uśmiech i zabawa czynniki wpływające na szczęśliwy czas dzieciństwa.