Plan przesłuchań konkursowych – XVI edycja Festiwalu „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki” – zmiana godzin!

Planowane godziny przesłuchań konkursowych Festiwalu „Z Pieśnią Patriotyczną i Żołnierską przez wieki”, Nowy Wiśnicz dnia 5 listopada 2018 r. w Sali Widowiskowej MOK, Rynek 38. Nowe godziny!!!!

Lista uczestników Festiwalu „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki”

 

L.p. Imię i nazwisko Planowana godzina przesłuchań Utwory Placówka delegująca
1. Sebastian Miśkowicz 10,00 – O mój rozmarynie Szkoła Podstawowa w Zbydniowie
2. Aleksandra Stawarz 10,05 – Rozkwitały pąki białych róż

Publiczna Szkoła Podstawowa w Łąkcie Dolnej
3. Julia Wincenciak 10,10 -Orzeł biały

– Kolęda warszawska 1939

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu
4. Amelia Kącka 10,15 – Tu wszędzie jest moja ojczyzna

– W listopadzie

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce
5. Julia Iwańska 10,20 – W listopadzie

– Jedenasty listopada

Szkoła Podstawowa Nr 18 Nowy Sącz
6 Katarzyna Dudzic 10,25 – Ojczyzna

– Jedenasty listopada

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce
7. Oliwia Ślipek 10,30 – Matko Boska Częstochowska

– Piosenka o Wojtku

Pałac Młodzieży Nowy Sącz
8. Zespół Wokalny 10,35 – Widzenie

– Mury

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce
9. Emilia Filipek 10,40 – Miejcie nadzieję

– Miasto 44

Bochnia
10. Karolina Sekuła 10,45 – Dosyć już wojenki Pani

– zanim padnie strzał

Pałąc Młodzieży Nowy Sącz
11. Emilia Biros 10,50 – Miejcie nadzieję

-Dziś do Ciebie przyjść nie mogę

Szkoła Podstawowa w Lubniu
12. Zespół CANTABILE – Edyta Dobroszek, Wioletta Smajdor, Mateusz Zwolenik 10,55 – Piosenka o nadziei

– Niepodległa niepokorna

Pałac Młodzieży Nowy Sącz
13. Emilia Burtan 11,00 – A jeśli nie wrócę przed świtem

– Noc

Szkoła Podstawowa w Lubniu
14. Zespół „Z Lubnia” 11,05 – Przysięga

-„Żołnierze wyklęci”

Szkoła Podstawowa z Lubnia
15. Zuzanna Jastrzębska 11,10 – Dziewczyna z granatem

– Jesteśmy stąd

16. Anastazja Maćkowska 11,15 – Powrócisz tu

– Uwierz Polsko

ZSG Gawłów
17. Klaudia Grygierczyk 11,20 – Taki kraj

– Miejcie nadzieję

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kętach
18. Anna Waśniowska 11,25 – Dziś idę walczyć mamo

– Dziewczyna z granatem

ZSG Gawłów
19. Zespół Wokalny z Ujanowic 11,30 – Dziś idę walczyć mamo

-Maki (Ej dziewczyno, ej niebogo)

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ujanowicach
20. Patrycja Wykrent 11,35 – A jeśli nie wrócę

– Chłopcy silni jak stal

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kętach
21. Zespół Wokalny z Krosnej 11,40 – Pierwsza Brygada

– Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej

Szkoła Podstawowa w Krosnej
22. CZARNY BEZ 11,50 – Rozkwitały pąki białych róż

– Taki kraj

Gawłów
23. Julianna Sitko 12,00 Mała Dziewczynka z AK

Modlitwa Armii Krajowej

Szkoła Muzyczna Sobolów
24. PANDA 12,05 – „Chorał”

– „Pieśń konfederatów Barskich”

Szkoła Podstawowa w Joninach
25. Anna Zagórska 12,15 Kolęda Warszawska

Panie Generale

Szkoła Muzyczna Sobolów
26. Kamil Dudziak 12,20 – Idą leśni

– deszcz jesienny

Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu
27. Duet Rozalia Pradel i Piotr Dobranowski 12,25 Niepodległa, Niepokorna

Piosenka Małego Patrioty

Publiczna Szkoła Podstawowa w Okulicach
28. Zuzanna Dziedzic 12,35 – Dziewczyna z granatem

– Taki kraj

Szkoła Podstawowa

W Nowym Wiśniczu

29. Zespół z II LO w Bochni 12,30 – „O mój rozmarynie”

– Białe róże

30. Martyna Dziedzic 12,40 – Orszaki dworaki

– Uwierz Polsko

Szkoła Podstawowa W Nowym Wiśniczu
PRZERWA
31. Gabriela Kula 13,30 – Panie generale

– Walczyk

II LO w Chrzanowie
32. Adrian Golemiec 13,35 – Pałacyk Michla

-Biała róża

Szkoła Podstawowa w Kobylu
33. Hanna Kula 13,40 Matka Boska Częstochowska

Wyruszali chłopcy

Szkoła Podstawowa Nr 5 w Chrzanowie
34. Natalia Wielgus 13,45 – Biały krzyż

– Dziewczyna z granatem w ręce

Szkoła Podstawowa w Królówce
35. Oliwia Czesak 13,50 – Uwierz Polsko

– Tu wszędzie jest moja ojczyzna

Szkoła Podstawowa w Kobylu
36. Martyna Tobiasz 13,55 – Jest takie miejsce

– Rozkwitają pąki białych róż

Szkoła Podstawowa w Starym Wiśniczu
37. Zespół ze Szkoły Podstawowej w Kobylu 14,00 – Miejcie nadzieję

– My pierwsza brygada

Szkoła Podstawowa

w Kobylu

38. Joanna Wołek 14,05 – Miejcie nadzieję

– Biały krzyż

Szkoła Podstawowa w Królówce
39. Chór LOVE MUSIC 14,10 – Modlitwa

– Legiony

Szkoła Podstawowa Stary Wiśnicz
40. Faustyna Gołdas 14,20 – Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos Szkoła Podstawowa w Królówce
41. Justyna Tota 14,25 – Matko o Twarzy jak Polska ziemia czarnej

– Jest takie miejsce

Szkoła Podstawowa w Starym Wiśniczu
42. Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej w Królówce 14,30 – Rozkwitają pąki białych róż

– Jest Takie miejsce

Szkoła Podstawowa w Królówce
43. Julia Skupień 14,40 – Orzeł Biały

– Wolność

Szkoła Podstawowa w Skomielnej Białej
44. Milena Zelek 14,45 – Tu wszędzie jest moja ojczyzna

– Rota

Świetlica Wiejska w Gnojniku
45. Julia Mleczko 14,50 – Dziewczyna z granatem

– O mój rozmarynie

Dębińskie Centrum Kultury
46. Aniela Oświęcimka 14,55 – Powrócisz tu

– O Matko o twarz czarnej

MOK Nowy Wiśnicz
48. Maria Skirło 15,00 – Wolność

– Powrócisz tu

Centrum Kultury Gnojnik
49. Anna Wolak 15,05 – Dziś idę walczyć mamo

-Ojczyzno ma

Świetlica Wiejska w Gnojniku
50. Zuzanna Kania 15,10 – Kolęda Warszawska

– Piechota

Dębińskie Centrum Kultury w Jastewii
51. Michał Gnela 15,15 – Emilia Plater

– Rogatywko ty rogata

Centrum Kultury W Gnojniku
52. Kinga Świerczek 15,20 – epodległość Jedenasty listopada

– Deszcz jesienny deszcz

Centrum Kultury Gnojnik
53. Kamila Roczniak 15,25 – Biały krzyż

– Taki kraj

Dębińskie Centrum Kultury w Jastewii
54. Justyna Styczeń 15,30 – Ballada wrześniowa

– Ojczyzna

I Liceum Ogólnokształcące w Bochni
55. Natalia Sumara 15,40 – Mury

-Póki Polska żyje w nas

Dębińskie Centrum Kultury w Jastewii
56. Martyna Dymura 15,45 – Tango na głos orkiestrę i jeszcze jeden głos

– Cisza, modlitwa Katyńska

I Liceum Ogólnokształcące
57. Klaudia Olipra 15,50 – Oni Cię widzieli

– Modlitwa

Biblioteka Publiczna w Mikluszowicach
58. Chór Męski z ZALASOWEJ 15,55 – Idą Leśni

– Rogatywka

Gmina Ryglice
59. Mariola Czuper 16,05 – Walczyk

– Kolęda Warszawska

60. Zespół regionalny „Mali Lipniczanie” 16,10 – Leguny w niebie

– Wojenko, wojenko

Centrum Kultury w Korzennej
61. Ewa Turek 16,20 – Piosenka o Wojtku

– Poszłabym do wojska

Centrum Kultury w Gnojniku
62. Anna Kamyczek 16,25 Miasto

Dziś idę walczyć mamo

63. Natalia Sikora 16,30 – Miasto 44

– Był taki ktoś

Centrum Kultury w Gnojniku
64. Anna Cichostępska 16,35 – Niepodległa, niepokorna

Ojczyzno ma

Świetlica Wiejska w Gnojniku
65. Nina Kotarba 16,40 – Powrócisz tu

– Niepodległa, niepokorna

Szkoła Podstawowa oddział gimnazjalny w Rytrze
66. Karolina Drzazga 16,45 – Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos

Taki kraj

Ognisko muzyczne w Bochni
67. Patrycja Kotarba 16,50 – Walczyk Lilu

– Taki kraj

Zespół Szkół – Technikum nr 6 w Nowym Sączu
68. Olga Burda 16,55 – Flaga

– Dziś do Ciebie przyjść nie mogę

Sekcja wokalna Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Dobczycach
69. Gabriela Murzyn 17,00 – W listopadzie

-Dziś idę walczyć mamo

Sekcja wokalna Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Dobczycach
70. Marta Dydziak 17,05 – Ojczyzna moja

– Rozkwitały Pąki białych róż

Studio piosenki YOUNG STARS w Rabie Wyżnej
71. Julia Kołatek 17,10 – Gdzie są kwiaty z tamtych lat

– Dziś idę walczyć mamo

Studio piosenki YOUNG STARS w Rabie Wyżnej
72. BUD BAND 17,15 – Rozkwitały Pąki białych róż

– Miejcie nadzieję

Zespół Szkół Nr 2 w Bochni ul. Stasiaka 1

 

Obchody 40.rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża

Wczoraj, 16 października br. przypadła 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża, w związku z którą o godz. 17.00 miała miejsce uroczysta Msza Św. z udziałem przedstawicieli władz gminy, jednostek samorządowych, szkół oraz mieszkańców.

Mszę Św. celebrował ks. proboszcz Krzysztof Wąchała oraz ksiądz kanonik Tadeusz Kluba, a kazanie wygłosił ksiądz Łukasz Gazda.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy odmawiając różaniec prowadzony przez członków Akcji Katolickiej udali się na plac przy Muzeum Ziemi Wiśnickiej. Tam nastąpiły okolicznościowe wystąpienia Burmistrz Nowego Wiśnicza – Małgorzaty Więckowskiej oraz prof. Czesława Dźwigaja, autora pomników “Via Sancta”, które zostały pokazane w nowej odsłonie na placu przy budynku Muzeum.

Uroczystość zakończono modlitwą oraz odśpiewaniem Barki – ulubionej pieśni Papieża Polaka.