Świetlica w Połomiu Dużym

Animator kultury:

Marzena Chrzan

Świetlica czynna :

    • Pn – 16.00-20.00
    • Wt – 16.00-20.00
    • Śr – 16.00-20.00
    • Cz -16.00-20.00
    • Pt – 16.00-20.00

– co druga sobota 15.00-19.00

 

Stałe zajęcia:

Wtorek w godz. 16-18 zajęcia plastyczne, zajęcia taneczne

Czwartek w godz. 16-18 zajęcia plastyczne,

W poniedziałki i (przemiennie co drugi tydzień) w godz. 19.00 – 20.00 – aerobik.

Sobota (druga i czwarta) próby zespołu muzycznego „Pięć i pół”.

W świetlicy można korzystać ze stołu bilardowego, stołu do tenisa, piłkarzyków, szachów oraz innych gier planszowych.

Świetlica Wiejska w Połomiu Dużym powstała z inicjatywy Ochotniczej Straży Pożarnej w Połomiu Dużym jako Domu Ludowy w w latach powojennych 1950-1952. Po uzyskaniu parceli w roku 1960 miejscowa straż pożarna przystąpiła do zwózki materiałów budowlanych w ramach czynników społecznych. Z pomocą ludności przyszły władze powiatowe
i wojewódzkie, które przeznaczyły subwencję na cele dalszej budowy. Budowa ciągłą się od roku 1963, w dniu 22 lipca 1963 roku nastąpiła inauguracja otwarcia budynku i przekazanie do użytku miejscowej ludności.

Zgodnie z porozumieniem pomiędzy G.R.N. w Nowym Wiśniczu, zarządem G.D. Samopomoc- Chłopska, a zarządem Koła Z.M.W w Połomiu Dużym za zgodą Ochotniczej Straży Pożarnej i miejscowymi czynnikami została w dniu 10 lipca 1964 roku otwarta w budynku Klubo-Kawiarnia, oraz świetlica, które zostały oddane pod patronat koła Związku Młodzieży Wiejskiej. Na pierwszym zebraniu rady klubu opracowano regulamin dla Klubo-Kawiarni „Połomka”, ułożono ramowy plan pracy kawiarni i świetlicy. Zgodnie z regulaminem i bieżącym życiem w świetlicy i klubie odbywało się wiele imprez między innymi: z okazji 20-lecia PRL-u-uroczysta kolacja, 27.11.1964 roku odbył się pierwszy powiatowy zlot młodych spółdzielców, itp.

Tak jest też obecnie, w świetlicy organizowane są różnego typu spotkania, zabawy taneczne, konkursy, zajęcia plastyczne itp. Młodzież chętnie spędza tam czas na zdobywaniu nowych umiejętności, a także rozmowach z wychowawcą, kolegami, koleżankami. Świetlica i jej życie kulturowe jest „wrośnięte” w małą ojczyznę, jaką jest Połom Duży. Uczęszczają do niej zarówno młodsze dzieci, jak i starsza młodzież, która wieczory chętnie spędza na grze w tenisa stołowego, bilard oraz zawsze służy pomocą podczas różnych prac świetlicowych. Dzieci chętnie i licznie biorą udział w zabawach, zajęciach plastycznych.

Możemy zatem śmiało powiedzieć, że Świetlica Wiejska w Połomiu Dużym jest drugim domem w którym dzieci zawsze mogą liczyć na pomoc, rozmowę, zabawę oraz kubek ciepłej herbaty, zwłaszcza gdy na zewnątrz mgła i deszcz.

Mapa dojazdu:


Wyświetl większą mapę