Kółko teatralne

Kółko teatralne:
chwilowo zajęcia nie odbywają się

Kółko teatralne działa przy MOK od 5 kwietnia 2011r. Przygoda z teatrem zaczęła się jednak wcześniej, gdy podczas zimowych ferii realizowany były warsztaty pt. ferie ze sztuką. Wystawiany wówczas spektakl „Kopciuszek” zachwycił publiczność oraz zachęcił małych aktorów do dalszych prób na scenie. Kolejnym spektaklem była rekonstrukcja Legendy o spaleniu kościoła w Olchawie realizowana w ramach projektu „Pożyteczne wakacje 2011”przedstawiona na olchawskim pikniku rodzinnym. Na cotygodniowych spotkaniach dzieciaki uczą się poprzez zabawę jak być aktorem, chętnie ćwiczą dykcję oraz ruch sceniczny. Pierwszy spektakl pt. „Legendy Wiśnickie” poprzedziły liczne próby, które zaowocowały pięknym widowiskiem i licznymi brawami. W roli błazna oraz dozorcy wystąpiły także czuwające nad całością spektaklu instruktorki MOK Agata Dejnak oraz Bernadetta Błoniarz.

„Bajkowy Teatr”

Wspominając czasy dzieciństwa jakże często z sentymentem powracamy do chwil, kiedy wsłuchiwaliśmy się w baśniowe opowieści. Wtedy chciałoby się powrócić do tych zaczarowanych chwil, do ciepłego głosu dziadka czy babci snujących niekończące się opowiadania. Czy nasze dzieci również będą mogły z nostalgią wspominać swoje dzieciństwo? Czy w dobie „ciekłokrystalicznych ekranów i monitorów”, „mega” zabawa zależy wyłącznie od nieograniczonego dostępu do „pilota lub klawiatury”?

Otóż nie. Jak wiele razy pokazało doświadczenie, można w inny, ciekawszy sposób spędzać wolne chwile. Trzeba tylko, aby jak zwykł mawiać śp. ks. Prałat Józef Strugała „chciało się chcieć”.

Po raz kolejny zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w projekcie, którego założeniem jest tworzenie piękna, radości i pozytywnego klimatu. Tworzenia amatorskiej twórczości w oparciu o przesłania dawnych bajek, legend i opowieści.

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wisniczu proponuje wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom udział w całorocznym projekcie pod nazwą „Bajkowy Teatr”.

Nasz projekt przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Przedsięwzięcie jest formą zabawy i edukacji, czyli przyjemne łączy z pożytecznym. Rozwija wyobraźnię
i zdolności dziecka, daje poczucie satysfakcji i radość z samorealizacji.

Zabawa polega na współtworzeniu przez dzieci przedstawienia teatralnego na warsztatach organizowanych przez MOK. Aby tego dokonać należy (pod nadzorem naszych instruktorów) zaprojektować, zbudować i pomalować scenografię, wykonać stroje i rekwizyty oraz przyswoić sobie teksty scenariusza a w finale odegrać swoje role. Gwarantujemy wszystkim uczestnikom wspaniałą przygodę oraz moc niezapomnianych wrażeń. Projekt realizowany jest od września do czerwca, składa się z trzech niezależne części a każda zakończona jest wystawieniem spektaklu.

Drogie dzieci oraz szanowni rodzice, jeżeli chcecie poznać szczegółowe założenia projektu zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu.